Blog
2.9.2022

Licencje i ceny Tableau

Spis treści:
Tagi:
No items found.
Klient:
Autor:

Chcesz dowiedzieć się jakie licencje Tableau będą najlepsze dla pracowników w Twojej organizacji? Przeczytaj, jak skonstruowana jest oferta licencji Tableau, która odzwierciedla role osób pracujących z danymi. Tableau rozumie, że większość pracowników biznesowych potrzebuje do nich dostępu, ale w różnym stopniu. Oferuje licencje dla użytkowników w roli: Creator, Explorer lub Viewer. Dowiedz się, która licencja będzie najlepsza pod względem funkcjonalności. Porównaj je klikając w dashboard.

Chcesz poznać cennik Tableau? Szybko zorientować się ilu użytkownikom możesz przypisać rolę Viewer, Explorer, a ilu Creator? Najprościej, jeżeli skorzystasz z naszego kalkulatora cen licencji Tableau.

Licencje Tableau dopasowane do użytkowników

Licencjonowanie Tableau Software

Tableau Creator

 • Definiuje połączenia z danymi, tworzy analizy i publikuje je dla innych
 • Łączy się ze wszystkimi źródłami danych
 • Tworzy i publikuje dashboardy

Dla analityków, którzy chcą szybciej odkrywać wnioski. Rola ta oferuje potężny zestaw produktów, które wspierają cały proces pracy analitycznej. Użytkownicy Roli Creator mają najszerszy zakres możliwości na platformie Tableau. Niektóre z ich to:

 • Tworzenie i publikowanie nowych źródeł danych
 • Tworzenie i publikowanie nowych skoroszytów z nowego źródła danych
 • Tworzenie, edytowanie, zapisywanie i eksportowanie przepływów danych za pomocą Tableau Prep
 • Pełne możliwości analizy w Tableau Desktop
 • Funkcje współpracy takie jak komentarze, alerty, subskrypcje
 • Możliwość administrowania całym środowiskiem

Jakie produkty są zawarte w licencji Creator?

 • 1 x Tableau Desktop
 • 1 x Tableau Prep Builder
 • 1 x Tableau Cloud lub Tableau Server

Tableau Explorer

 • Eksploruje opublikowane źródła
 • Tworzy własne analizy z funkcjonalnością self-service analytics
 • Połączenia z opublikowanymi źródłami danych lub dashboardami
 • Pobieranie danych, tworzenie subskrypcji i alertów

Dla użytkowników biznesowych, którzy chcą eksplorować zaufane dane i szybciej odpowiadać na własne pytania dzięki w pełni samoobsługowej analityce. Użytkownicy Roli Explorer odkrywają i dzielą się spostrzeżeniami na podstawie tego, co zostało dla nich zbudowane i nie potrzebują pełnych możliwości transformacji danych Tableau Prep Builder lub możliwości publikowania bądź łączenia się z surowymi źródłami danych. Możliwości dla użytkownika Explorer:

 • Tworzenie i udostępnianie widoków niestandardowych
 • Edycja istniejących skoroszytów i wizualizacji
 • Tworzenie nowych skoroszytów z istniejących opublikowanych źródeł danych

Jakie produkty są zawarte w licencji Explorer?

 • 1 x licencja Explorer dla Tableau Cloud lub
 • 1 x licencja Explorer dla Tableau Server

Tableau Viewer

 • Przegląda i analizuje dane w interaktywny, wydajny i bezpieczny sposób
 • Ogląda i filtruje dashboardy
 • Otrzymuje i definiuje dla siebie subskrypcje
 • Otrzymuje alerty

Dla zwykłych użytkowników danych do przeglądania i interakcji z pulpitami i wizualizacjami w bezpiecznej, łatwej w użyciu platformie. Viewer jest przeznaczony dla zwykłych użytkowników danych. Osoba ta będzie potrzebowała interakcji z danymi i znalezienia wglądu w swoją pracę, ale bez konieczności budowania własnych dashboardów. Użytkownik taki może:

 • Wchodzić w interakcje z wizualizacjami na stronie internetowej i mobilnej
 • Wejść w interakcję z filtrami i parametrami, aby dostosować zawartość i znaleźć odpowiedzi, których potrzebuje
 • Tworzyć dla siebie subskrypcje
 • Otrzymywać alerty

Jakie produkty są zawarte w licencji Viewer?

 • 1 x licencja Viewer dla Tableau Cloud lub
 • 1 x licencja Viewer dla Tableau Server

Porównaj licencje Tableau

Sprawdź jakie funkcje posiadają poszczególne licencje Tableau. Klikając w poniższy dashboard zobaczysz, która licencja będzie odpowiednia z punktu widzenia zarządzania danymi i interakcji z nimi. Która z ról pozwoli na więcej możliwości współpracy na danych, na tworzenie wizualizacji i skoroszytów, a która na modelowanie danych?

 

Która rola będzie najlepsza dla określonych pracowników?

Dla kogo najlepsza będzie rola Tableau Creator?

Dla najbardziej zaawansowanych użytkowników danych w Twojej organizacji. Aktualnie łączą się oni ze źródłami danych i przekształcają je w raporty dla osób zarządzających.

Prawdopodobnie tworzą właśnie raporty i rozpowszechniają je za pośrednictwem poczty e-mail lub dysku współdzielonego. Dokonują analizy ad hoc, aby odpowiedzieć na pogłębione pytania dotyczące danych.

Dzięki Tableau analitycy wyciągną więcej informacji z surowych danych. Oczyszczą je i przygotują, aby zaprowadzić porządek w bazach danych (Tableau Prep). Przeprowadzą złożoną analizę w przeciągu godzin, a nie dni. Dostarczą czytelne i zrozumiałe wyniki w postaci wizualizacji danych na dashboardach (Tableau Desktop). Ponadto będą dzielić swoje wizualizacje i źródła danych w swojej organizacji (Tableau Server lub Tableau Cloud), umożliwiając innym wykonywanie ich zadań lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Ci członkowie zespołu potrzebują potężnej platformy analitycznej, aby możliwość tworzenia zaawansowanej analityki prowadziła zespół do przełomowych wniosków.

Dla kogo najlepsza będzie rola Tableau Explorer?

Dla tych, którzy chcą rozwijać firmę i potrzebują do tego głębszego wglądu w dane, aby znaleźć odpowiedzi na kolejne pojawiające się pytania. Te odpowiedzi często wykraczają poza ramy gotowych raportów.

Prawdopodobnie otrzymują teraz raporty od innych i łączą je z różnymi zestawieniami danych, aby dostosować je do swoich potrzeb. Tabele przestawne (pivots) i wyszukiwania pionowe (vlookups) są im dobrze znane. Te osoby zarządzające lub po prostu pracownicy biznesowi, chcą zadawać i odpowiadać na własne pytania dotyczące danych.

W Tableau będą mogli samodzielnie tworzyć nowe skoroszyty przy użyciu opublikowanych źródeł danych (Tableau Server) lub zacząć od istniejących źródeł danych, a wszystko to za pośrednictwem przeglądarki lub urządzenia mobilnego. Mogą również przeglądać opublikowane dashboardy i skoroszyty na urządzeniach mobilnych. Dzięki nieograniczonemu dostępowi do danych zadadzą i odpowiedzą na głębsze pytania, na które być może nie udzielono odpowiedzi w pierwszych opracowanych raportach.

Dla kogo najlepsza będzie rola Tableau Viewer?

Wszyscy członkowie zespołu, którzy potrzebują danych do wykonywania wielu codziennych zadań. Od menedżerów, którzy muszą sprawdzać postępy swoich zespołów w ważnych projektach, po dyrektora generalnego, który potrzebuje wysokopoziomowych wskaźników dotyczących kondycji biznesu.

Licencja Tableau Viewer pomaga skalować analizy dla całej organizacji. Dzięki dostępowi do Tableau Cloud lub Tableau Server użytkownicy mogą podejmować decyzje oparte na faktach przedstawionych w formie wizualizacji danych na dashboardach stworzonych przez użytkowników Creator i Explorer.

Przeglądający mogą wchodzić w interakcję z pulpitami nawigacyjnymi, aby informować o swoich decyzjach i umieszczać dane w centrum każdej rozmowy biznesowej. Dzięki rozszerzonym możliwościom mogą oni również samodzielnie przeprowadzać błyskawiczną analizę, zadając dalsze pytania bezpośrednio na dashboardzie, przy użyciu naturalnego języka i wykorzystując automatyczne wyjaśnienia.

Tableau prowadzi użytkowników nieposiadających kompetencji analitycznych tak, by rozumieli czynniki stojące za określoną wartością. Korzystanie z pulpitów nawigacyjnych i skoroszytów Tableau w całej firmie, pozwoli standaryzować sposób wykorzystywania danych przez zespoły, jednocześnie chroniąc integralność danych.

Kalkulator cen licencji Tableau

Sprawdź, ile może kosztować Twoją organizację Tableau w takim wymiarze, jaki jest dla niej najlepszy. Aby zacząć pracę z Tableau należy zakupić przynajmniej jedną licencję Tableau Creator. Następnie zgodnie z potrzebami korzystania z danych przez użytkowników, dobierać odpowiednią liczbę licencji Explorer i Viewer.

W przypadku opcji On-premise będziesz potrzebować pracowników IT zarządzających serwerem. W sytuacji, gdy wybierzesz opcję Cloud, wszystkie kwestie związane z zarządzaniem i bezpieczeństwem będą po stronie Tableau. Serwery Tableau są zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej.

Instalacja Tableau w chmurze może być świetnym rozwiązaniem dla mniejszych organizacji, o mniej rozbudowanej infrastrukturze informatycznej. Jeżeli nie będziesz w pełni usatysfakcjonowany opcją Cloud lub będziesz skalować organizację, możesz zawsze przejść do zarządzania On-premise.

Jeżeli zastanawiasz się jaki wybór licencji będzie najlepszy dla Twojej organizacji, możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji. Rozumiemy, że jednoczesne zaangażowanie wielu osób o różnym doświadczeniu pracy z danymi, może być przyczyną wyzwań organizacyjnych. W Vizyble wspieramy wdrożenia i stawiamy na szczegółowy plan. Zaczynając od oferty, a kończąc na dokumentacji powdrożeniowej, opisujemy szczegółowo wszystkie kroki. Dzięki temu nasi klienci rozumieją, za co płacą, jakie są etapy ustalone w harmonogramie i mają możliwość odświeżenia wiedzy po zakończonym projekcie.

,

Przeczytaj inne
case studies.

Przeczytaj inne posty.

Zobacz inne
webinary.

No items found.