Blog
12.4.2020

Centralizacja danych agencji marketingowej dzięki Fivetran, Snowflake i Power BI

Spis treści:
Tagi:
No items found.
Klient:
Autor:

Kluczowe korzyści dla agencji marketingowej

  • Firma może teraz szybciej analizować duże pliki CSV, umieszczając je w bazie danych, a także tworzyć raporty dla klientów.
  • Zespół może teraz efektywnie obsługiwać żądania klientów ad-hoc – wcześniej był to czasochłonny proces.
  • Firma może łatwo dodawać nowe konektory i budować dashboardy w oparciu o potrzeby klienta.
  • Bez Fivetran firma szacuje, że potrzebowałby programisty w pełnym wymiarze czasu pracy i administratora DBA w pełnym wymiarze godzin.
  • Pobieranie raportów, niegdyś powolne i wymagające dużej ilości zasobów, jest teraz natychmiastowe.

Data Stack

  • Pipeline: Fivetran
  • Źródła: Campaign Manager, FTP, Google Ads, Google Analytics, Google Search Console, Snapchat Ads
  • Miejsce docelowe: Snowflake
  • Narzędzie BI: Power BI

Moroch z siedzibą w Dallas jest agencją reklamową oferującą pełen zakres usług: zakup mediów, analizę wydajności i marketing terenowy. Firma szczyci się rozwijaniem bliskich relacji z klientami oraz zapewnianiem przejrzystych danych i obserwacji, które wywierają wpływ. Moroch współpracuje z wieloma znanymi firmami z różnych branż, w tym McDonald’s, Six Flags i Midas, żeby wymienić tylko kilka.

Poszukiwanie rozwiązań oszczędzających koszty i czas

Przed Fivetran Moroch współpracował z firmą, która dostarczyła mu data lake połączone z narzędziem do wizualizacji. „Zespół BI musiałby wejść, wyodrębnić dane, umieścić je w programie Excel i stworzyć własne wizualizacje” – wyjaśnia Leon Richard, główny strateg ds. Danych w firmie Moroch. „To nie był bardzo wydajny proces. Chcieliśmy mieć narzędzie BI do obsługi wszystkich tych wizualizacji ”.

Aby przenieść swoje możliwości raportowania i BI na wyższy poziom, Moroch wiedział, że musi uzyskać kontrolę nad własnymi danymi i być w stanie umieścić je w formacie przyjaznym dla klienta. Jednak zespół BI wiedział, że robienie tego wewnętrznie będzie wymagało wyczyszczenia dużych ilości danych, z którymi pracuje firma. Ponadto pisanie kodów do łączenia się z interfejsami API byłoby zarówno kosztowne, jak i czasochłonne.

Otwarcie drzwi do nowych możliwości danych dzięki Fivetran

Firma rozpoczęła poszukiwanie firm, które mogłyby zapewnić pomost między jej interfejsami API a hurtownią danych. Zaczęło się od spojrzenia na kompleksowe rozwiązania BI, ale szybko doszli do wniosku, że chcą mieć dostęp do surowych danych, a nie tylko do wizualizacji. Moroch stwierdził, że Fivetran jest najlepszym rozwiązaniem dla jego potrzeb i że jest bardziej opłacalny niż inne rozwiązania.

Moroch był w stanie bardzo łatwo połączyć swoje źródła z Fivetranem. „Mieliśmy pięć lub sześć różnych interfejsów API, z którymi musieliśmy się natychmiast połączyć, oraz kilka różnych plików CSV na serwerze FTP” – mówi Richard. „Połączyliśmy się z naszą witryną FTP, a także ze wszystkimi naszymi platformami wewnętrznymi i błyskawicznie otrzymywaliśmy dane. Wejście na pokład było całkiem przyjemne ”.

„Fivetran otworzył nas na nowe możliwości, które wcześniej nie były możliwe” – wyjaśnia Richard. „Teraz możemy analizować bardzo duże pliki CSV, umieszczać je w bazie danych i tworzyć raporty dla klientów. Możemy tworzyć pulpity nawigacyjne ad hoc i jednorazowe żądania klientów. Wcześniej trudno było zarządzać milionami wierszy danych i je przetwarzać, ale teraz stało się to zadaniem automatycznym ”.

Znalezienie silnego partnera w Snowflake

Zgodnie z sugestią Fivetran, Moroch przeniósł się z pierwotnej hurtowni danych, z którego nie był zadowolony, do Snowflake, aby zwiększyć wydajność. „Jak dotąd mieliśmy naprawdę dobre doświadczenia ze Snowflake. Przejście nie zajęło nam na prawdę niewiele czasu”– mówi Richard.

Dla firmy Moroch relacje z klientami są niezwykle ważne, ma także dobre relacje ze swoimi dostawcami. „Chcemy, aby nasi dostawcy rozumieli, do czego dążymy, i współpracowali z nami w trakcie całego procesu. Snowflake to zrobił. Mamy silne relacje z naszym przedstawicielem, a także z inżynierem, który pomógł nam w niektórych wstępnych koncepcjach ”, wyjaśnia Allen Whitaker, dyrektor Business Insights w Moroch.

Tworzenie raportów dla klientów ze scentralizowanymi danymi

Fivetran pomógł odciążyć dział IT w Moroch. Gdyby firma zdecydowała się na samodzielne tworzenie konektorów, dział IT byłby zaangażowany w tworzenie i utrzymywanie interfejsów API oraz zarządzanie ich zmianami. W przypadku klientów korzystających z różnych źródeł danych w dowolnym momencie może pojawić się potrzeba nowego połączenia API. „Gdy otrzymujemy nowe żądanie ad hoc od klienta, możemy łatwo korzystać z dostępnych źródeł danych bez konieczności tworzenia mostu interfejsu API. Fivetran pozwolił nam być skutecznym, pomagając nam usprawnić nasze systemy ”. Firma szacuje, że bez Fivetran potrzebowałby programisty na pełny etat i administratora DBA w pełnym wymiarze godzin. Oprócz zapewniania niemal natychmiastowych połączeń API, Fivetran jest częścią znacznie bardziej opłacalnego modelu obsługi klientów.

Firma nie tylko oszczędza na kosztach, ale jest w stanie szybciej dostarczać raporty i spostrzeżenia, aby zapewnić klientom większą wartość. „Aby móc wygenerować standardowy raport w ciągu kilku minut, różnica dotyczy nocy i dnia” – wyjaśnia Allen. „Powiedziałbym, że w przeszłości wyodrębnianie i raportowanie danych z poprzedniej bazy danych mogło nam zająć godzinę lub więcej, w zależności od tego, jak złożone było żądanie, podczas gdy obecnie jest praktycznie natychmiastowe”.

Dzięki Fivetran i Snowflake firma Moroch osiągnęła oczekiwaną wydajność, elastyczność i skalowalność. „Jeśli przychodzą żądania klientów, które niekoniecznie są częścią pierwotnego zakresu wizualizacji danych, mamy możliwość przeglądu i restrukturyzacji danych w celu uzyskania potrzebnych nam informacji” – wyjaśnia Whitaker.

Przejrzystość danych, która napędza zaufanie

Firma rozwija swoje pulpity nawigacyjne dla klientów i zmierza w kierunku posiadania około 200+ użytkowników w Power BI, w porównaniu z kilkunastoma użytkownikami wewnętrznymi obecnie. Pulpity nawigacyjne dostępne dla klientów zapewnią klientom dostęp do ich danych i wydajności, aby jeszcze bardziej zwiększyć przejrzystość.

„Dzięki naszemu modern data stack nasi klienci ufają nam jeszcze bardziej” – wyjaśnia Richard. „Niedawno klient miał kilka żądań ad hoc i bardziej ufał nam w kwestii naszych systemów niż własnym systemom wewnętrznym. Jest to uznanie dla nas i dla Fivetran za gromadzenie danych, które w przeszłości byłyby dla nas trudne i czasochłonne do pozyskania. Widzimy, że coraz więcej klientów przesyła nam ogromne ilości danych i prosi o stosunkowo szybki zwrot w celu podjęcia kluczowych decyzji biznesowych ”.

Chociaż agencja zawsze była znana z tego, że kieruje się danymi, jej nowoczesny zestaw danych umożliwia jej większą elastyczność i szybsze dostarczanie klientom spostrzeżeń i raportów. „Dzięki naszemu obecnemu zestawowi danych jesteśmy w stanie w przejrzysty sposób połączyć różnice między wydatkami na media a wynikami biznesowymi, a także reagować na żądania klientów i odpowiadać na pytania w odpowiednim czasie”. Mówi Whitaker. „Pozwala nam to nadal rozwijać, ulepszać i monitorować nasze zakupy mediów i działalność klientów, dzięki czemu jesteśmy lepszymi powiernikami budżetów medialnych naszych klientów. Budujemy infrastrukturę nie tylko na teraźniejszość, ale także na przyszłość ”.

Chcesz zobaczyć, jak scentralizowane dane mogą zapewnić większą wartość dla klientów przy jednoczesnym obniżeniu kosztów? Wypróbuj wersję demonstracyjną usługi Fivetran lub rozpocznij bezpłatny okres próbny.

O Fivetran: Ukształtowana przez rzeczywiste potrzeby analityków danych, technologia Fivetran to najmądrzejszy i najszybszy sposób na replikację aplikacji, baz danych, zdarzeń i plików w wysoko wydajnym magazynie w chmurze. Łączniki Fivetran są wdrażane w ciągu kilku minut, nie wymagają konserwacji i automatycznie dostosowują się do zmian w źródle – dzięki czemu Twój zespół danych może przestać martwić się inżynierią i skupić się na uzyskiwaniu szczegółowych informacji.

O Snowflake: Snowflake to jedyna hurtownia danych zbudowana dla chmury, która zapewnia przedsiębiorstwu opartemu na danych natychmiastową elastyczność, bezpieczne udostępnianie danych i cennik sekundowy w wielu chmurach. Snowflake łączy moc hurtowni danych, elastyczność platform big data i elastyczność chmury za ułamek ceny tradycyjnych rozwiązań.  

Informacje o usłudze Power BI: Microsoft Power BI to rozwiązanie do analizy biznesowej, które umożliwia użytkownikom wizualizację danych oraz generowanie i udostępnianie szczegółowych informacji.

,

Przeczytaj inne
case studies.

Przeczytaj inne posty.

Zobacz inne
webinary.

No items found.