Blog
11.7.2024

Baza Wiedzy Tableau - nauka Tableau po polsku

Spis treści:
Tagi:
Tableau
Klient:
Autor:

Baza wiedzy Tableau od Vizyble to miejsce dla wszystkich, którzy szukają wiedzy na temat tego narzędzia w języku polskim. Znajdziesz tam podstawy, bardziej zaawansowane przykłady użycia oraz prawdziwe scenariusze z codziennej pracy naszych konsultantów. Chcesz poruszać się sprawniej w świecie analizy i wizualizacji danych? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy! 

Zapisz się do Bazy Wiedzy o Tableau 

Aby uzyskać dostęp do treści w Bazie Wiedzy należy się zarejestrować. Zrobisz to w paru prostych krokach. 

Dzięki temu: 

  • dostaniesz nieograniczony dostęp do treści; 
  • zapiszesz się do newslettera, w którym znajdziesz aktualizacje i nowości w Bazie Wiedzy; 
  • otrzymasz przedpremierowy dostęp do informacji o kolejnych, opublikowanych treściach edukacyjnych.

Co znajdziesz w Bazie Wiedzy Tableau? 

W serwisie znajdziesz obszary podzielone na konkretne tematy. Są to: 

Pierwsze kroki z Tableau 

Podstawy pracy w Tableau. Znajdziesz tam m.in. informacje co to jest Tableau i do czego służy, jak zacząć naukę, jaki jest jego ekosystem, czym jest obszar roboczy, typy pól i ich rola oraz przydatne skróty klawiszowe. 

Podłączanie do danych w Tableau

Chcesz dowiedzieć się, jak podłączyć konkretne dane do Tableau, żeby móc wykonywać analizy i wizualizacje? Nie ma problemu! Znajdziesz tutaj informacje na temat filtrowania w arkuszach, sortowania i grupowania danych, hierachii i ukrywania wierszy oraz kolumn.

Tableau Prep — modelowanie danych

W tej sekcji dowiesz się czym jest Tableau Prep, jak z niego korzystać oraz poznasz podstawowe funkcje: obszar roboczy, podłączanie do danych, czyszczenie i kształtowanie danych oraz publikacja i automatyzacja workflows. 

Wizualizacje i wykresy  w Tableau

Wizualizacje w Tableau mogą być wykresami, grafami, mapami lub standardowymi tabelami danych. Jak je tworzyć? Tego dowiesz się z tej sekcji. 

Dashboard i Story Tableau

Dashboardy to interaktywne kokpity, na których są prezentowane dane. Jak stworzyć obszar roboczy dashboardu, jak go zaprojektować, sformatować i wykonywać na nim akcje? Sprawdź. 

Kalkulacje w Tableau

Dowiedz się więcej o kalkulacjach w Tableau i poznaj ich typy. Kalkulacje DATE, LOGICAL, NUMBER, SPATIAL, STRING, TYPE czy CONVERSION to tylko niektóre z nich. 

Formatowanie w Tableau

Formatuj obszary wykresów i tabel, poznaj Viz in tooltip i sprawdź, jak robić animacje. 

Sety w Tableau

Set to podzbiór danych, który spełnia określone warunki. Jak tworzyć sety, jakie mają zastosowania i w jaki sposób je łączyć? Tego dowiesz się z tej sekcji. 

Parametry w Tableau

Parametry w Tableau mają różne typy. Sprawdź, jak je tworzyć, czym są parametry w filtrze oraz kalkulacji. 

Udostępnianie i współpraca

Chcesz pochwalić się efektami swojej pracy? Sprawdź, jak udostępniać analizy innym użytkownikom oraz jakie są rozszerzenia plików Tableau.

Tips&Tricks

Znasz podstawy i chcesz przejść do bardziej zaawansowanych i niestandardowych wykresów? Odwiedź sekcję tips&tricks, w której przygotowaliśmy przykłady kalkulacji takie jak YTD, QTD, MTD, WTD; last N periods czy format daty dzień, tydzień, miesiąc, rok.

Szkolenia Tableau 

Chcesz nauczyć się Tableau? Myślisz o szkoleniu, które przeprowadzi Cię krok po kroku przez funkcjonalności? Sprawdź naszą ofertę szkoleń. 

,