Blog
15.1.2021

Zarządzanie łańcuchem dostaw w Alteryx

Spis treści:
Tagi:
No items found.
Klient:
Autor:

Zarządzanie łańcuchem dostaw w Alteryx

Zarządzanie łańcuchem dostaw wymaga analizy wielu zbiorów danych, które wynikają z ogromnej ilości procesów. Przeczytaj jak Alteryx może Cię wesprzeć w Twojej pracy z danymi i jak zmienił codzienną rutynę zespołu analitycznego w Coca-Cola.

Alteryx i Łańcuch Dostaw

Obecnie na całym świecie codziennie pije się ponad 1,9 miliarda napojów Coca-Cola. Jak Coca-Cola wyrosła ze skromnej mieszanki sąsiedzkiej do jednej z najbardziej lubianych napojów i kultowych marek na świecie? Odpowiedź na to pytanie jest tak tajemnicza, jak sam ściśle tajny przepis na Coca-Colę, ale jedno jest krystalicznie jasne. Przez lata Coca-Cola zdołała zrównoważyć zaangażowanie w swoją bogatą historię z nieustannym dążeniem do innowacji wokół jednego prostego celu: uszczęśliwiania ludzi.

„Pracuję w Coca-Cola od 18 lat ”- mówi Jay Caplan, starszy menedżer ds. Analityki biznesowej w Coca Cola. „Wiele rzeczy się zmieniło – kampanie, trendy, technologia – ale nasza wizja pozostała taka sama. Coca-Cola nadal oznacza przerwę na chwilę szczęścia”.

„W tej wizji odgrywam rolę za kulisami. Wyobraź sobie wszystkie miejsca, w których możesz kupić Coca-Colę w promieniu jednej mili od domu. Teraz pomyśl o tym pomyśle na większą skalę – we wszystkich miejscach, w których można kupić produkt Coca-Coli na całym świecie. To ilość danych, z którymi mamy do czynienia każdego dnia ”- wyjaśnia Jay. „Moja rola jest ściśle analityczna, ale w dzisiejszych czasach każda grupa jest zależna od danych, od audytu i finansów po produkcję i dostawę. Musimy rozumieć każdy krok na drodze naszych klientów, aby nadal spełniać naszą obietnicę szczęścia. Alteryx to jedna z platform, z których korzystamy, aby nadać sens wszystkim tym istotnym informacjom. Używamy Alteryx do łączenia, przygotowywania i analizowania danych z wielu różnych źródeł oraz udostępniania naszych spostrzeżeń w całej organizacji. To klucz do odkrycia wartości naszych danych.”

„Używamy Alteryx do przewidywania, na przykład, które komponenty będą wymagały konserwacji w najbliższej przyszłości i jakie smaki zapewniają najlepszą mieszankę produktów …”

Starszy menedżer ds. Analityki biznesowej, Coca-Cola

Jak szybko można wdrożyć Alteryx w organizacji?

„Pierwszy raz zastosowałem Alteryx około trzy lat temu, zanim ktokolwiek w moim biurze zaczął go używać. Próbowałem zrozumieć nasze dane dotyczące butelkowania. Ogromne zbiory danych, które pobierałem z naszego repozytorium danych, nieustannie wysadzały Access i Excel. Pobrałem wersję próbną Alteryx i w ciągu trzech godzin mogłem stworzyć bazę danych, której potrzebowałem, mimo że byłem zupełnie nowy w narzędziu. Fakt, że mogłem przetworzyć ponad 4,5 miliona wierszy danych z oddzielnych zestawów danych bez pisania ani jednej linii kodu, był po prostu niesamowity. Od tego momentu uzależniłem się.”

Długa, dwustronna linia taśmy rozciąga się na całej długości szyby Jaya, przykryta naklejkami przedstawiającymi jego ulubione narzędzia Alteryx, z których każde stanowi wizualną reprezentację funkcji analitycznych, takich jak łączenie rozmyte i klasyfikator Naïve Bayes. „Skrzynka z narzędziami XXI wieku” – żartuje Jay.

„Od czasu tego pierwszego przypadku jestem wielkim fanem Alteryx. W rzeczywistości, pewnego dnia, kiedy pokazałem jednemu z naszych wewnętrznych analityków nowo ukończony przepływ pracy, był pod takim wrażeniem, że również otrzymali licencje Alteryx dla własnego zespołu. Jest w tym coś zaraźliwego. Alteryx rozprzestrzenił się szeroko w Coca-Coli. Mamy kilkuset użytkowników w całej organizacji, od grupy zajmującej się łańcuchem dostaw po nasz zespół ds. Analizy danych, a wszyscy oni zbierają informacje z danych Coca-Coli za pomocą Alteryx. Mój współpracownik i ja współprowadzimy wewnętrzną grupę użytkowników Alteryx, która gromadzi lokalnych i wirtualnych użytkowników z tych grup, aby dzielić się pomysłami i najlepszymi praktykami w całej Coca-Cola.”

Zastosowanie Alteryx w zarządzaniu łańcuchem dostaw

„Szczerze mówiąc, używam Alteryx do zbyt wielu projektów, aby je policzyć, do wszystkiego, od analizy geoprzestrzennej po prognozowanie szeregów czasowych i modelowanie predykcyjne. Jednym z moich największych sukcesów jest maszyna Coca-Cola Freestyle, fontanna z ekranem dotykowym, która pozwala użytkownikom stworzyć własną, idealną mieszankę smaków. Konsumenci to uwielbiają, ponieważ mają swobodę dostosowywania i wyboru tego, co ich uszczęśliwia. Uwielbiamy to również, ponieważ uzyskujemy wgląd w doświadczenie Coca-Coli na poziomie, który nigdy nie był możliwy. W tle wykorzystujemy Alteryx do przewidywania, na przykład, które komponenty będą wymagały konserwacji w najbliższej przyszłości i jakie smaki zapewniają najlepszą mieszankę produktów w różnych regionach kraju. Niedawno zdecydowaliśmy, że chcemy rozszerzyć nasz zasięg na zewnątrz i wykorzystać dane Freestyle na poziomie maszyny, aby pomóc właścicielom restauracji podejmować więcej decyzji biznesowych opartych na danych.”

„Obsługuję jeden z naszych największych globalnych kont, na który składają się tysiące franczyzobiorców sprzedających blisko miliard napojów rocznie”.

Starszy menedżer ds. Analityki biznesowej, Coca-Cola

Korzystając z Alteryx, Jay był w stanie zestawić i podsumować dane historyczne oraz automatycznie wygenerować i wysłać ponad 600 spersonalizowanych raportów do właścicieli restauracji. Analizy Jaya umożliwiają właścicielom restauracji zrozumienie i optymalizację zapasów, zmniejszając brak zapasów i zwiększając marże zysku.

„Pamiętam, jak budowałem prototyp dla dziesięciu sklepów. Zajęło to mniej niż minutę. Stałem przy biurku, skacząc w górę i w dół. Ludzie poza moim biurem pytali, czy wszystko w porządku. Zrobiłem mały taniec zwycięstwa i krzyknąłem: „Udało się!”. Nie potrafię sobie nawet wyobrazić, ile czasu zajęłoby mi zbudowanie i przeprowadzenie takiej analizy.

„Po prostu nie wyobrażam sobie wykonywania swojej pracy bez Alteryx” – zapewnia Jay.

Źródło tłumaczenia artykułu.

,

Przeczytaj inne
case studies.

Przeczytaj inne posty.

Zobacz inne
webinary.

No items found.