Webinar
28.1.2022

Jak ożywić Dashboard? Akcje w Tableau.

Spis treści:
Tagi:
No items found.
Klient:
Autor:

Webinar do pobrania

Przekażemy solidną dawkę praktycznej, technicznej wiedzy wspartą przykładami. Omówimy:

  • Akcje w Tableau: Filter, Highlight, URL, Parameter, Set, Go to.
  • Funkcjonalności w Tableau: Filtry, Parametry, Viz in tooltip

Na webinarze dowiesz się:

  • Jak angażować odbiorcę?
  • Jakie funkcje w Tableau ożywiają dashboardy?
  • Jak świadomie budować akcje?

Akcje w Tableau, które ożywiają dashboard

Na webinarze dowiesz się o nowościach jakie pojawiają się w Tableau Desktop. Wprowadzając zmiany Tableau koncentruje się na tym, aby raporty były bardziej dynamiczne, dzięki zmianom można wprowadzać więcej interaktywności w samych dashboardach.

Na webinarze dowiesz się o większości akcji, które możesz zastosować na dashboardach. Opowiemy czym jest angażujący dashboard i jak wzmocnić jego interaktywność. Jak stosować techniki drill-down i drill-through, w jaki sposób funkcje te możesz wykorzystywać w Tableau, aby wzmocnić interaktywność dashboardów.

Akcje w Tableau, które omówimy

Czym jest drill-down?

Filtrowanie, które pozwala odkrywać niższe poziomy szczegółowości. Dzięki niemu możesz wyjść od ogółu do szczegółu i eksplorować niższe warstwy danych aż do poniższych transakcji i rekordów.

Czym jest drill-through?

Filtrowanie, które wpływa na inne kokpity ukazując odrębną perspektywę. Najczęściej powiązane z przeniesieniem do docelowego dashboardu. Pozwala na zmianę kontekstu danych i nabranie innej perspektywy w analizowaniu ich.

Konfigurowanie akcji Set i Parameter

Na webinarze przeprowadzimy Cię w sposób skondensowany przez sposoby interakcji użytkownika z dashboardem. Będziemy pokazywać Wam stronę konfiguracyjną akcji. Przede wszystkim skupimy się na Set-action i Parameter-action, które zostały wprowadzone stosunkowo nie dawno i znajdziecie je w nowych wersjach Tableau.

Zaczniemy od tego gdzie konfigurujemy akcje. Są one wyzwalane po kliknięciu w punkt na wykresie. To co możemy skonfigurować to przede wszystkim źródło pochodzenia tej akcji i na co dana akcja ma wpływać. Ponadto: jak ma przebiegać, co się stanie jak anuluję selekcję, które pola mają na nią wpływać.

Następnie pokażemy zalety stosowania Set-actions i w jaki sposób pozwalają lepiej czerpać informacje związane z hierarchią danych w Tableau. Dzięki Set-actions będziesz mógł analizować podgrupy danych, które są dla Ciebie istotne ze względu na wybraną cechę. To kolejne przyspieszenie w docieraniu do nowych przyczyn problemów oferowane przez Tableau. Sety różnią się od filtrowania tym, że pozwalają za wyodrębnienie elementów, które się do zdefiniowanego zbioru zaliczają, jak i te, które się do niego nie zaliczają.

Parametry są to zmienne, które użytkownik pulpitu modyfikuje, wprowadza ręcznie lub wybiera z listy, w celu przeniesienia wartości parametru do kalkulacji, filtra, setu. Zmienne mogą być różnego typu, takich samych jak podstawowe typy danych używanych w Tableau tj: Integer – liczba całkowita, Float – liczba dziesiętna, Date, Date&time, String – tekst, Boolean – wartość prawda / fałsz.

Na webinarze przedstawimy też pięć przykładów użycia parametrów.

,
No items found.