Webinar
16.12.2022

HRowe rewolucje. Analityka danych kadrowo-płacowych w Tableau

Spis treści:
Tagi:
No items found.
Klient:
Autor:

Webinar do pobrania

Analiza danych HR-owych to obszar, który zyskuje na znaczeniu. Dzieje się tak, ponieważ dzisiaj HR to nie tylko obszar, który rekrutuje, rozwija i nalicza wynagrodzenia pracownikom. To kluczowy obszar w każdej firmie a menedżerowie HR są ważnymi partnerami biznesowymi. Do tego, żeby efektywnie zarządzać obszarem potrzebna jest wiedza oparta na danych. Na naszym webinarze zobaczysz jak robią to zespoły HR innowacyjnych firm z różnych branż. Pokażemy przykłady:

  • raportów dedykowanych do monitorowania headcountu,
  • analizy what-if dotyczącej wpływu zmian w płacy minimalnej,
  • talent acquisition funnel.

Dlaczego analiza danych kadrowo-płacowych?

Dzisiaj HR to połączenie dotychczasowego zarządzania headcountem poprzez finansowe i pozafinansowe systemy motywacyjne z nowymi wyzwaniami zwinnych organizacji. HR wpływa na strategię przetrwania i rozwoju firm w tzw. turbulentnym otoczeniu. Wpływa też na strategię budowania zwinnego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Po pierwsze talenty, po drugie lojalni pracownicy, po trzecie szybka i efektywna rekrutacja.

Praktyczne przykłady analizy HR, które znajdziesz na webinarze

Bardzo ważnym aspektem dla zarządzania zasobami ludzkimi jest zderzanie danych zewnętrznych i wewnętrznych, po to np.: aby budować analizy benchmarkingowe, wynagrodzeń waszych pracowników w porównaniu z wynagrodzeniami rynkowymi. Kolejnym przykładem analityki danych HR z różnych źródeł jest analityka danych z mediów społecznościowych w kontekście budowania społeczności jako grona udostępniającego publikowane oferty pracy. Jak tego typu społeczności konwertują w przypadku procesów rekrutacyjnych i jak zmieniają się w czasie?

Innym jest zagadnieniem jest pozyskiwanie talentów. Na webinarze zaprezentujemy zestaw dashboardów, w którym poznacie lejek pozyskiwania talentów (talent acquisition funnel).

Jak można pokazywać stan zatrudnienia oraz jego zmianę na przestrzenie miesięcy? Zaproponujemy Wam rodzaje wykresów, które sprawdzają się do tego typu analizy. Pokażemy jak wspierać się elementami kolorystycznymi by dashboard stał się czytelny dla Waszych odbiorców, a także w prosty sposób wskazywał na istotne zmienne.

Innym przykładem analizy danych, jaki znajdziesz na tym webinarze, będzie dashboard przedstawiający satysfakcję pracowników organizacji. Zobaczysz jak wiele kontekstów HR: wszyscy pracownicy, typy satysfakcji, etc., można analizować bardzo szybko i to w jednym narzędziu.

 

Zobacz jak efektywnie możesz eksplorować dane i wydobywać informacje HRowe dzięki Business Intelligence.

,

Przeczytaj inne
case studies.

Przeczytaj inne posty.

Zobacz inne
webinary.

No items found.